Upravit stránku

Co jsou to snímatelná rovnátka?

Jedná se o ortodontický aparát laboratorní výroby vytvořený na míru pacienta z biokompatibilních materiálů. Složený je z plastického těla, drátěných spon a v závislosti na složitosti řešeného problému také z různých expanzních šroubků a závitů, které fungují jako aktivní prvek k vytváření a regulaci tlaku vedoucího ke správnému nasměrování pohybu zubů v čelistech.

  • V případě dětí do 12 let věku je léčba snímatelnými rovnátky nejčastěji přípravou na léčbu fixními rovnátky, která díky nim bývá mnohem rychlejší a snadnější. V mnoha případech však mohou včas pomoci ke správnému růstu zubů a následná léčba fixními rovnátky již není potřebná.
  • U malých dětí od 5 let věku představují sundávací rovnátka velmi účinný nástroj pro odstranění různých zlozvyků a také ke správnému vývoji dětského chrupu
  • Léčba obvykle trvá 2-3 roky a rovnátka je třeba nosit především v noci
  • Praktický stomatolog by Vás měl včas na potřebu nošení snímatelných rovnátek Vašimi dětmi upozornit a napsat doporučení k vyšetření ortodontistou. Nebojte se k nám však objednat i z vlastní iniciativy.
  • V případě pacientů starších 12 let nemá léčba s využitím snímatelných rovnátek mimo Invisalign®  velký smysl a v moderní ortodoncii se nevyužívá.
  • Teenageři a dospělí pacienti snímatelná rovnátka používají k dočasné fixaci chrupu po sejmutí fixních rovnátek nebo ukončení léčby rovnátky Invisalign. Jejich nošení je v tomto případě nezbytnou součástí léčby vedoucí ke stabilnímu, celoživotnímu výsledku.

Snímatelná rovnátka pro správný vývoj dětských zoubků

Snímatelná rovnátka představují velice snadnou cestu k dosažení symetrického úsměvu zejména u malých dětí od 5 let věku, jejichž chrup se neustále vyvíjí. Lze tak poměrně jednoduše ovlivnit mezičelistní vztahy ve vývoji dětského chrupu. Ortodontická léčba pomocí snímatelných rovnátek je silně závislá na věku a typu chrupu dítěte, tedy jestli má stále dočasný chrup (mléčné zuby), smíšený (mléčné i stále zuby) nebo již stálý. Podrobnosti i délku léčby rádi prozradíme na vstupní konzultaci.

Při léčbě snímatelnými rovnátky je velmi důležitý dohled ortodontického specialisty, který pravidelně kontroluje zejména prořezání zubů. Jakmile má dítě plně vyvinutý stálý chrup, je vhodné začít s léčbou fixními rovnátky, která přinášejí mnohem efektivnější a především celoživotní výsledky.

Podmínky efektivní léčby snímatelnými rovnátky

1. Disciplína

Při ortodontické léčbě snímatelnými rovnátky je nesmírně důležité dbát zejména na jejich pravidelné používání. Děti mají tendenci rovnátka odkládat, je tedy především na rodičích, aby dohlédli na řádné nošení rovnátek přes den i v noci.

2. Důkladná péče

Každý den je nutné rovnátka pořádně vyčistit speciálním kartáčkem, případně je uložit do k tomu určeného roztoku. Snímatelná rovnátka se uchovávají v plastových krabičkách. Na trhu jsou stovky různých barevných provedení, které si vaše ratolest určitě zamiluje.

3. Pravidelné kontroly

Správný vývoj postavení zubů i samotný ortodontický aparát by měl pravidelně zkontrolovat ortodontista. Zejména u malých dětí jsou pravidelné kontroly na klinice velmi důležité, aby léčba probíhala přesně tak, jak má.

 

Snímatelná rovnátka
Snímatelná rovnátka
Snímatelná rovnátka
Snímatelná rovnátka

Cena ortodontické léčby snímatelnými rovnátky

 

Snímatelná rovnátka PRO DĚTI

Typ rovnátekRozsah léčbyCena léčby
Komplexní snímatelný deskový aparát
Rovnátka pro děti vytvořena na míru vhodná vhodná pro ortodontickou léčbu nebo předléčení do 12 let věku
1 čelist12 500 Kč
Invisalign First® pro děti
Léčba pro nejmenší pacienty jako nejlepší prevence pro potřebu následné ortodontické léčby v dorosteneckém věku / dospělosti
obě čelisti54 950 Kč

Akceptujeme platební karty. Poukázky Sodexo, Edenred, Ticket Medica, Ticket Multi, e-Ticket,Ticket Benefits Card, Benefit+ a Flexipass do výše 10000.- CZK.