Upravit stránku
Čištění zubů s rovnátky je velmi obtížné a ne vždy se podaří odvést doma dokonalou práci. Proto vám kromě rovnátek nabízíme i profesionální dentální hygienu, která tento problém vyřeší za vás. Svěřte se do rukou naší hygienistky Terezky.

I zuby bez rovnátek je těžké udržovat perfektně čisté, natož pak udržovat zuby s rovnátky. Zbytky jídla se snadno zachytávají za zámečky rovnátek a způsobují tak zubní kaz a velmi bolestivé záněty dásní. Zároveň se tak prodlužuje doba celé léčby. Zveme vás proto na dentální hygienu v Praze.

Ideální je vyčistit si zuby po každém jídle, abyste se zbavili plaku, ve kterém se nejvíce množí bakterie způsobující zubní kaz. Ne vždy je to ale možné. Proto na klinice Perfect Smile® nabízíme profesionální dentální hygienu jako součást ortodontické léčby fixními rovnátky.

Svěřte se do péče naší hygienistce Terezce

Jejím revírem je vaše ústní dutina. Během hodiny zjistí zdravotní stav vašich dásní, odstraní zubní plak a zubní kámendůkladně vám vyčistí a vyleští zuby a v případě diagnostiky onemocnění zubů vám navrhne další postup. Řeč je o naší úžasné dentální hygienistce Tereze Čakovské, kterou naši pacienti milují!

Terezka vám také vysvětlí a názorně ukáže, jak si správně čistit zubykdyž nosíte fixní rovnátka. To je velmi důležitá součást dentální hygieny. Protože učený z nebe nespadl a jen málokdo ví, jaký je správný postup čištění zubů s rovnátky. Jedině tak se vyhnete zvýšenému výskytu zubního kazu nebo nevzhledným flíčkům na zubech. A navíc vám bude doporučena vhodná sada profesionálních zubních kartáčků.

Nejméně 3 hodiny po dentální hygieně byste měli dodržovat tzv. bílou dietu. Zabráníte tak nežádoucímu zbarvení zubů. Vyhýbejte se kávě, červenému vínu, kari koření a dalším látkám zbarvujících zuby a nekuřte.


Proč říci ano profesionální dentální hygieně v Praze

  • Čištění zubů s rovnátky je velmi náročné na techniku. Naše hygienistka Terezka vám ukáže, jak si správně vyčistit zuby.
  • Předcházíte zánětům dásní, které jsou při nesprávném čištění při léčbě fixními rovnátky velmi časté. Zamezíte i krvácení dásní.
  • Snížíte riziko zubního kazu na minimum. V okolí zámečků se zubní plak usazuje více a bakterie pak způsobují kazy a záněty dásní.
  • Budete mít krásně hladké a čisté zuby bez zubního plaku a usazeného zubního kamene, který běžným čištěním neodstraníte.

Naše hygienistka má zlaté ruce, podívejte se na výsledek její práce: